تبلیغات
پربازدیدترین ها - انشادرموردباران
سه شنبه 20 مهر 1395  12:30 ب.ظ
توسط: علی همپا

 

۱۲ انشاء زیبا در مورد صدای باران :

 

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱  —————————–

 

0003216856484

 

صدای نم نم باران خواب را از چشمانم ربوده بود . هر کاری کردم نتوانستم چشمان منتظرم را با شهر خواب آلود همراه سازم . از جایم بلند شدم . آرام آرام به سمت حیاط حرکت کردم . صدای چک چک باران نزدیک و نزدیکتر می شد . فضا مملو از بوی باران شده بود . وقتی به حیاط رسیدم با آهنگ باران همراه شدم. 

چشمها را باید شست       جور دیگر باید دید
چترها را باید بست           زیر باران باید رفت
فکر را ، خاطره را       زیر باران باید برد 
با همه مردم شهر      زیر باران باید رفت
دوست را زیر باران باید دید     عشق را زیر باران باید جست
هرکجا هستم باشم         آسمان مال من است 
پنجره ، فکر ، هوا          عشق ، زمین مال منس

ت

وقتی همنفس باران شدم خودم را بدستش سپردم . حال برخورد قطرات باران را به صورتم حس میکردم . هر قطره از باران جان تازه ای به کالبدم می دمید و زخمهای دلم را با هر ترنمش تسكین می داد . سر مست باران گشته بودم احساس عجیبی داشتم یك نوع احساس سبکی …

دستانم را به سوی خدا بلند كردم و چشمانم به آسمان دوخته شد . ناگهان درهای آسمان باز گشت . صیحه ای از دل آسمان بلند شد و بر قلبم نشست . برخیز و روحت را با باران نگاهت جان تازه ای بخش . نوری از آسمان بر قلبم فرود آمد و قطرات اشك بر بستر خشك تنهایی ام جاری گشت .
حرفهایم را با او زدم و تمام دردها را با او گفتم …

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۲  —————————–

 

89798465136515

 

وقتی باران به صدا درمی آید…

آیا تا کنون به بارش باران فکر کرده ایم ؟

باران که می بارد ، بعضی ها دلشان می گیرد وخیلی ها شاعر می شوند. آخر تازه یادشان می افتد که احساسات فطری پاک و زلالی هم هست که در لابه لای افکار مادّی و تکراری روزمره ، فراموشش کرده بودند.

 

وقتی باران می آید، دیگر، مردم ، خودشان را برای چیزهای کم ارزش و بیهوده معطل نمی کنند، حتی جلوی زیباترین ویترینهای مجللترین مغازه ها هم خالی است.هر که را می بینی با عجله به سوی مقصد حرکت می کند یعنی باران باعث می شود که انسان مقصدش را فدای زرق و برقها نکند.

 

سواره ها نیز در بارش باران بیشتر از قبل ، دلشان برای پیاده ها می سوزد و زودتر آنها را سوار می کنند. یعنی باران ، مردم را سخاوتمندتر و سخاوتمندان را دلسوزتر می کند.

 

باران که می بارد، مردم صمیمی تر ، متحدتر و فداکارتر می شوند. چرا که خیلی ها را می شود دید که یک نفر دیگر را زیر چتر خود گرفته اند.

 

باران ، زمین را پاک می سازد ، هوا را تصفیه می کند و برخی ویروسها را از بین می برد و شاید آن وقت مردم کمی پاکتر زندگی کنند!

 

وقتی باران بر خاک ، کشتزارها و کوهها فرو می ریزد ، حیات ، جان می گیرد و همه به تداوم زندگیشان امیدوارتر می شوند و ممکن است برای یک بار هم که شده صاحب باران را شکر گویند.

 

در بارش باران عدالت را هم می توان دید. چرا که قطره ها ، در همهء محله های یک شهر و یا بر بام همهء خانه های یک محله ، با یک نواخت مساوی فرو می ریزند.

 

وقتی که باران می‌آید، گاهی سالهای کودکی ، قیل و قال آرامش بخش مدرسه! و درس «‌باران آمد ، آن مرد ، در باران آمد » در ذهنها رژه می روند و آن وقت تازه یادمان می افتد که آن مرد ، در باران نیامد. پس می شود کمی هم برای آمدن او (روحی فداه) دعا کرد.

 

باران ، سرشار از خیر و برکت است و آن باران نیز، آن باران سرنوشت سازی که از هوای ابری چشمها بر گونه هایمان می نشیند و سبب می شود که بهتر بتوانیم مسیر زندگیمان را عوض کنیم. زیرا باران کمیاب اشکها، توفیق توبه را سهل الوصول تر می کند.

 

قطره های اشک می توانند بغض سنگین تاریخ معصومان مظلوم را نیز بشکنند و آموزه های بی بدیل مردان شهید روز دهم را در سینه ها زنده و بالنده نگهدارند. چرا که حسین علیه السّلام بیش و پیش از آن که تشنهء آب باشند تشنهء اندیشهء انسانهای زمانها هستند.

پس ای باران عزیز! ما را تنها نگذار.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۳  —————————–

 

9879745416541651

 

دیگر آسمان دارد تیره و خاکستری می شود و باران نم نم وکم کم شروع به بارش می کند.

باران مانند اشک های حضرت زینب(س)همچنان میبارد.

ناگهان صدای مهیبی به گوش میرسد.!!! این صدا صدای رعد و برق ها هستند.

باران تندتر و تندتر میشود.همه ی مردم درخیابان به دنبال پناهگاهی میگردند.!

چترهای مردم و بالکن های مغازه ها مانند یک پناهگاهی اند که به مردم درخیابان آغوش بازمیکنند تا مردم زیر این رحمت الهی خیس نشوند.!!!

با گذر زمان خیابان ها خلوت شده وتعداد کمی از انسان ها در خیابان پیدا می شود و باران سرد شده و به تگرگ تبدیل می شود و با شکل و شمایلی خاص مانند سنگ های یخی به زمین فرو میریزند.

-باران باغبانی میشود که به گل و گیاهان و درختان و سبزه ها آب می دهد.

-کشاورزی میشود که به کشاورزان کمک می کند.

-و باران رفتگری خواهدشود که خیابان را تمیز می کند.

-و سقایی میباشد همچون(ابوالفضل<ع>)که به تشنگان آب میرساند.

باران آهسته وآهسته تر می شود.

کم کم رنگین کمان نمایان می شود رفته رفته پر رنگ تر و پر رنگ تر می شود و خیابان ها باز هم رو به شلوغی برمی گردند.

تا چندین ساعتی زمین نم خواهد داشت ولی زمین خشک خواهد شد.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۴  —————————–

 

98798465651651

 

وقتی ترانه ی دلپذیر باران درگوش هایم جاری می شود ،وقتی ناله ابر را می شنوم به رویاها پرواز می کنم .چشمانم را می بیند ،پیچک هایی که در دل وروح انسان بی روح می پیچد ودل سرد او را پر از مهر ومحبت می کند.

 

نغمه های چک چک باران را که با هماهنگی خود را بر سرزمین سرد می اندازند وچه زیباست ابرهای تیره ای که از حسادت خود را روبه روی ماه درخشان گرفته است ودر جاده های عشق جلوه نمایی می کنند.

 

وقتی قطره های باران را به دور دست ها می برد ،جایی که دور از دغدغه های روز ماست .صدای باران همانند صدای گیتار است که وقتی شروع به نواختن می کند باید تا انتها بنوازد تا تمام هستی را از خواب غفلت وسر درگمی بیدار بیدار کند ،مانند آن روزی که وقتی امام حسین (ع) بارانی از سخنان خود را جاری کرد و باعث بیداری اسلام شد.

 

هنگامی که ابروآسمان وباران وترانه های آن دست به دست داداند تا دنیایی را بیدارکنند .صدای باران مرا به یاد شعر کودکی هایم می اندازد که در دوران ابتدایی با همکلاسی هایم زمزمه می کردیم .

 

باز باران

با ترانه

باگوهرهای فراوان

می خورد بربام خانه…..

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۵  —————————–

 

9879648651651651

 

در دل من شور و هیجانی تازه جان میگیرد .وقتی قطرات باران بروی شیشه ها می نشیند انگار مهمان جدیدی به خانه ما می آید به طوری که با امدنش نشاط و طراوتی که به همراه دارد به خانه ما نیز وارد می شود.

 

وقتی صدای چک چک باران به گوش می رسد تازه به یاد می اورم که خداوند چه زیبایی های فراوانی آفریده ونعمت های بیکرانی را در اختیار ما قرار داده تا به نهایت از انها استفاده کنیم .

 

وقتی دانه های بلورین بر روی زمین می افتد ،دل زمین شسته می شود؛ای کاش ما هم همین گونه بودیم . ای کاش با باریدن باران تمام بدیها از دل ما شسته می شد واز بین می رفت .

 

وقتی باران می بارد درختان ،گل ها ،چمن ها جانی دوباره می گیرند گویی دوباره متولد شده اند ،سرشان را به آسمان بلند می گیرند واز خدا به خاطر این نعمت تشکر می کنند .ما انسانها نیز با شنیدن صدای باران با طراوت می شویم واز این نعمت خداوند نهایت استفاده رامی بریم .

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۶  —————————–

 

7863786376786786

 

رحمت الهی به سوی زمین و زمینیان سرازیر می شود ،جوی ها ونهرها پر آب می گردد ،زمین سیراب می شود و درختان و گیاهان طراوتی دوباره می یابند ،غبار ها وآلودگی ها زدوده شده وهوا تمیز می شود،عطر باران همه جا را فرا گرفته وطبیعت جلوه ای زیبا پیدا می کند .

 

وقتی صدای باران می اید،دلهای آدمیان به ویژه مومنین خدا روشن وشاد می گردد گویی قطرات باران غبار درون را نیز از وجود آنان شستشو داده وجان خسته اشان را حیاتی دوباره می بخشد.

 

صدای نم نم باران ترنم دلنشینی است در گوش جان آدمیان که درهای عظیم رحمت الهی به رویتان گشوده شده وعشق با بندگان خویش آغاز گردیده است .پس بخوانید تا استجابت کند شما را.

 

صدای باران که می آید دل ها به حضرتش نزدیک تر می شود واحساسی زلال آدمی را به سویش فرا می خواند انگار که دستان پر مهر او این بار می خواهد با قطرات باران نوازش گر سر و روی بندگان خویش باشد. آن گونه که مادری مهربان عاشقانه کودک دلبند خود را نوازش می کند .

 

باران نه تنها رحمت ،که مایه تطهیر است ؛نشانه است ،نشانه ای محکم برای آنانی که می خواهند قلب ها را جلا دهند ودل ها را از هر چه سیاهی ،پاک کنند تا در سایه ی این پاکی بتوانند پاک بخورند پاک بیاشامند، پاک ببینند،پ.اک بشنوند،پاک بیندیشندوپاک زندگی کنند تا رستگار شوند.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۷  —————————–

 

978987496841684

 

هوا گرگ و میش بود و من با دلی گرفته در کنار پنچره ی اتاقم نشسته بودم .از شدت بغض احساس خفگی می کردم .چشم هایم آنقدر تار شده بود که دیگر حتی دست هایم را هم نمی دیدم .

 

کم کم اولین قطره اشکم مانند رودی که از کوهی جاری می شود، گونه هایم را لمس کرد وبه پایین غلتید . جویی از اشک برگونه هایم جاری شد .شروع به گریه کردم وپاهایم را به جای همدم نداشته ام در آغوش گرفتم .همزمان با گریستن من آسمان هم شروع به گریه کرد .با هم ودرکنار هم به گریه پرداختیم.

 

آوای دلنشین باران مرا وادار کرد از خانه خارج شوم .به محض خارج شدن از خانه قطره ای از اشک آسمان برروی پوست داغ و تب دار صورتم فرود آمد و احساسی باور نکردنی به من داد، احساسی که به من می گفت:”من نیز در غمت شریکم “.

 

چشم هایم را بستم وبه سال های پیش باز گشتم .زمانی که کودکی بیش نبودم، زمانی که نمی فهمیدم مهر چیست ودل شکسته کیست؟ اما اکنون نه تنها می فهمم بلکه با تمام وجودم احساسش می کنم. احساس غریبی است ، همان قدر که مهر ورزیدن شیرین است ، دل شسکستگی بسی تلخ وناگوا ر است .

 

کاش می شد آسمان بود ،کاش می شد آنقدر مهربان می بودیم که حتی گریستنمان هم سبب تولد غنچه ای زیبا ودوست داشتنی و ابریشمین می شد . در افکارم غرق شده بودم که متوجه شدم گریه آسمان پایان گرفته است و نسیم دست نوازشگر خود را برگونه هایم می کشید .چشمانم را گشودم وبه آسمان نگریستم ودیدم لبخند ی هفت رنگ برلبان آسمان نقش بسته است.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۸  —————————–

 

8979846516351

 

دست اگر برای لمس قطره ای باران پیش می رفت . نشان از طراوت دل زلال تودارد ….

بدان که هنوز آغاز راهی و باران از باریدن باز نمی ایستد .پس تو نیز مایوس مشو و ببار تا به زندگی وهدفت جلای دوباره بخشی .باران نیز مثل تو از شکاف ابرهای تیره برخاسته است ،مشکلاتت را پشت سر بگذار ولذت طهارت را بچش ،صبر را از باران بیاموز وعشق بارش را در خودت باورکن باران تنها یک پدیده نیست ،بلکه معجزه است .

 

در دنیا هیچ بویی لذت بخش تر از بوی خاک های بارن خورده نیست .

هنگامی که قطره های بلورین بر درخانه ی وجود ت ،دلت را می کوبند فرصت را از دست نده ودست در دست او برای شکفتن قدم بگذار و همراه با آوای دلنشینش رویشت را تکمیل کن و اورا واسطه ای بین خود وخدای خود قرار ده که بی شک این قطرات اشک شوق خدا به سبب موفقیتش در آفرینشت خواهد بود.

 

ای اشرف مخلوقات او وقتی تو را آفرید به خود آفرین گفت . پس تو چطور می توانی از بهترین نعمتهایش همانند باران چشم پوشی کنی وخود را بنده کسی جز او بخوانی.

 

باران در فصلی می بارد که همه ی رخدادها دم از تواضع وفروتنی می زنند.پاییز فصلی است که برگهای سبز با وجود اینکه به رنگ طلا تغییر می کنند اما با خشوع وفروتنی به زمین می افتند ؛شگفت در این آفرینش که باران هم با عظمتش می بارد تا گلی زنده شود وزمینی را تازه کند تا دل خاک خورده ی انسانی را از غم بشوید بارانی که از خود می گذرد تا شاعر با آهنگ دلنشینش شعری بسراید ،اما شاید باران هم می ترسد ،می ترسد از اینکه روزی تنها شود وبه همین دلیل می بارد .گاه باران همه ی دغدغه اش بارش نیست ،گاه از غصه ی تنها شدنش می بارد.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۹  —————————–

 

987984651651

 

حس عجیبی به انسان دست می دهد ،او حس می کند خداوند نعمت الهی برایش را به ارمغان می فرستد در این حال است که انسان باید به خاطر این نعمت عظیم و بزرگ که سر منشا تمام موجودات عالم است راه خوشبختی را پیدا کندوبا توسل به اهل بیت وقرآن کریم به سعادت اخروی برسد .

 

وقتی باران به گوش انسان میرسد احساس آرامش به او دست میدهد،وسقف وسر پناهی بالای سر خود می بیند واین چقدر عاشقانه است.

 

وقتی باران به صدا در می آید شایداین قطره های باران اشک های کودکانی باشد که تشنه لبان در صحرای کربلا شاهد شهادت عزیزان خود بودند واشک می ریختند ،شاید این باران می توانست روی خیمه های که کفار آنها را آتش زدند در حالی که نگاهی به گریه های معصومانه کودکان نینداختند که چگونه گریه می کردند ،می بارید! کافران زیورآلات آن ها را زیر عباهایشان ویا چادرهایشان از گوشهای کودکان در آوردند وبه غنیمت می بردند در حالی که نمی دانستند این گریه ها می تواند همان بارانی باشد که قطره قطره از چشمان کودکان به زمین ریخته می شود!اه وافسوس این صحنه ها چه قدر غم انگیز وتاسف بار است.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱۰  —————————–

 

97984651651651

 

امروز سر صف بودیم که ناظم خوبمان موضوعی رابرای نوشتن انشا پیشنهاد داد .موضوع عجیبی بود .اگر باران به صدا در بیاید …ذهنم را خیلی مشغول کرد تمام طول روز را فکر می کردم ؛حتی سر کلاس هم حواسم به درس نبود از پشت پنجره کلاس به آسمان نگاه می کردم .هوا ابری بود ؛ابری سیاه که هرلحظه منتظرش بودم ومن فکر می کردم که اگر باران به صدا در بیاید ….

 

نمی دانم چگونه زمان گذشت .زنگ آخر زده شد با دوستانم خداحافظی کردم تا منزل نگاهم به آسمان بود که شاید ابر ی باریدن می گرفت اما باران نیامد ومن در حسرت بارش باران ماندم.

 

ایکاش می بارید تا من راحت می نوشتم شاید با من حرف میزد؛چه می گفت؟چقدر دلم می خواست ان بالا پیش ابرها بودم .راستی اگر من باران بودم ؟

 

راستی اگر من باران بودم دلم می خواست کجا ببارم ؟به کدام سرزمین تشنه ؟به کجای این هستی پهناور؟

 

آری؛ من باران شدم با هزاران ،نه با میلیون ها قطره ی دیگر همراه شدم تا به زمین برسم.زمین آغوش باز کرده بود وما را به گرمی می فشرد ،لبخند گل ها دیدنی بود ،نمی دانم کدام نسیم مرا از دشت پر از گل به شهر آورد .

 

آدم ها ،این موجودات که خود را اشرف مخلوقات می دانند برای اولین دیدار جالب به نظر می رسیدند .هواچقدر کثیف بود، وسنگین؛ماموریت داشتم هوا را تمیز کنم…. هوا تمیز شد.

 

من در جوی آبی روان شدم ،ای کاش نمی شدم تا نبینم ونشنوم آنچه را دیدم وشنیدم …جوی مرا با خود برد،بردوبرد ،شدیم جویبار ، رودخانه تا به دریا برسیم . دریا؟

 

دوستانم می گفتند دریا آخر این قطره ها چند بار باریده بودند وبازبخار شده بودند وراه را از بیراهه می شناختند .ماهی ها همراه ما می آمدند .چیز های نوک تیزی در آب بود دوستانم می گفتند انها قلاب هستند .ماهی ها در قلاب ها گرفتار انسانها می شدند ؛چقدر دردناک بود جدای آنها از ما .

 

ناگهان راکد شدیم ،ایستادیم .دوستانمان گفتند:ای بابا !ادم ها سد جدید ساختند ؟!چند روزی آنجا بودیم من از روی کنجکاوی به کنار سد رفتم ؛ناگهان دستان کوچکی وارد آب شد مرا به اتفاق دوستانم تنگ آبی که یک ماهی کوچکی درونش بود ریختند .تنگ آب را به کنار سفره اشان بردند .ماهی درون تنگ بی تابی می کرد وکودک به ماهی کوچک زندانی خیره بود .

 

آدم هر چه بود خوردن و زباله هایشان را همان جا رها کردند و رفتند . من درون تنگ احساس خفگی کردم دستان کودک تنگ را سخت می فشرد .اتومبیل انها حرکت کرد ؛صدای رادیو شنیده می شد ،ادم ها گفتند :ساکت اخبار می گوید.صدایی می گفت:دریاچه ارومیه در حال خشک شدن است .زاینده رود دیگر رود نیست .دریاچه ها در حال مرگ هستند …دریاچه ها…..؟

 

از شنیدن این اخبار به تنگ آمدم ؛دیگر صدایی نمی شنیدم ساعت ها گذشت .اتومبیل ایستاد ؛آدم ها پیاده شدند ،ناگهان تنگ از دستان کودک برزمین افتاد وما روی زمین داغ که آسفالت نامیده می شد رها شدیم ماهی کوچک به درون جوی آب پرید .کودک اشک می ریخت وما داشتیم بخار می شدیم .من اززمین جدا شدم وبه طرف اسمان رهسپار می شدم ،از این بالا زمین چقدر زیبا به نظر می رسید ؛ای کاش همان پایین هم به اندازه این بالا زیبا بود .دیگردوست ندارم ببارم ،دیگر زمین را دوست ندارم وبه باران می گویم نبار ،زمین جای قشنگی نیست.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱۱  —————————–

 

879749654165165

 

چقدر لذت بخش است هنگامی كه با طنین دلنشین باران كه از پشت پنجره با باد رقصان ضربه های آرام به شیشه ی آن میزند صبح خود را آغاز كنیم…..

 

-صبحی كه سرآغاز آن نعمت گوارای پروردگار باشد بارانی كه گاه آرام و بی صدا گونه گلهارا نوازش میدهد و گاه با بی رحمی بالها پرندگان را خیس میكند…..

 

-باران با دانه های نگین مانند خود” آسمان را به زمین وصل میكند. وقتی باران به صدا در می آید دلم میگیرد…..

– كاش من هم مانند كودكانی كه آمدن باران را به یكدیگر خبر میدهند و به دنبال چترهای رنگی خود میگردند شور شوق بازی در زیر اشك های آسمان را داشتم…..

 

لحظه های زیباییست وقتی كه دختر بچه ای آرام با جعبه ی شكلاتش كنار جاده زیر قطره های باران نشسته است ولی پسرك او را با سایه ی چتر خود مواجه میكند…..

 

-باران رحمت اتهی را از معصیت پاك و منزه میكند كاش می شد دلهایمان هم با بارش باران همچون گلی نو شكفته تازه و پاك میشد…..

 

-كاش قلب هایمان صاف و آینه مانند قلب كودكان بود كه با آوای دلنشین باران همخوانی می كردند و در هنگام برق آسمان یكدیگر را در آغوش می كشیدند به گمانم آماده ی عكس انداختن آسمانی بودند…..

 

-صدای تپش قلب آسمان به وسیله قطرات ریز باران به زمین میرسد…..

-كاش زودتر برسد روزی كه همه ی ما بدون چتر در زیر بارانی كه به یمن ظهور امام مهدی (عج) می بارد بایستیم…..

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱۲  —————————–

 

9874665465131321

 

در دل و جانم روح و روان تازه ای دمیده می شود ، هنگامی که قطره های ریز باران بر گونه ها و لب هایم می نشیند…

آن زمان است که معنای  زندگی کردن و در عین حال خوشبخت بودن را تجربه می کنم . کمی گوش فرا ده …

کمی بیشتر دقت کن . گوش هایت  را تیز کن . به راستی که صدای باران چه زیبا و دلنشین  است . این قطره های زیبا و با طراوت که با ملاطفت دست نوازش برصورتمان می کشند ، هدیه های گران بهای خداوند به ماهستند .

آیا خداوند را شکر می کنی ؟ می بینی که چگونه قطره ، قطره در دل زمین فرو می روند ؟

او می بیند که چگونه ما انسان ها در دنیای مادی زندگی خود غرق شده ایم . آری او این باران را به صدا در می آورد تا ما به خود بیاییم و از همین جا به دنبال زندگی روانه شویم . به راستی که چقدر خداوند ما را دوست دارد.

وقتی باران به صدا در می آید ما انسانها تنها موجوداتی نیستیم که از آمدنش شاداب می شویم . بلکه دیگر مخلوقات زمین هم از شنیدن صدای آهنگین و گوش نواز باران به وجد آمده و ثناگوی خداوند می شوند .

هنگامی که قطره های باران در دل زمین فرو می روند زمین از اعماق وجودش نفس عمیقی می کشد و تمام آلودگی ها ی درونش را با بازدمی بیرون می راند باران که به صدا در می آید دوست داری زیر باران راه بروی . با او سخن بگویی ، با خدایت سخن بگویی . دوست داری هرگزپایانی برای آن نباشد . برخلاف میل ما باران می رود . امام هیچ نگران مباش . زندگی هم چنان جاریست و باز هم باران به صدا در می آید …


نظرات()   
   
starmaker cheat
چهارشنبه 14 آذر 1397 07:56 ب.ظ
I am ready to bet, at some point or any other, everybody on earth has thought about becoming an entrepreneur.
So with the end of your day should you open unsecured
files or files that are from unknown sources and they're infected that doesn't matter in case you
have great security programs in your computer. If other computers
are attached to this machine by network or email, the herpes simplex virus could be spread
quickly because the herpes virus replicates itself to enter and infect
these computers.
somehck.u12files.com
چهارشنبه 14 آذر 1397 05:00 ق.ظ
E-mail servers send, receive and store e-mails, and e-mail
is a common opportinity for viruses to get
spread everywhere in the world. Malware are malicious codes that do not be capable of replicate itself
but once one's body is afflicted with it, your own personal information fed via your computer
as if your bank card information, bank login details and password etc.

* High speed high speed broadband is set up in every home, office and other places to see the net fast.
Bridgette
سه شنبه 13 آذر 1397 01:57 ق.ظ
Hi to all, since I am truly eager of reading this webpage's post to be updated regularly.
It consists of pleasant information.
geometry dash pc 2.11
دوشنبه 12 آذر 1397 02:49 ق.ظ
While this method of marketing is obviously to obtain to try the software, unless you pay for an upgrade the
reminders and advertising really can become annoying.
This is popular among computer technicians who all say it can be legitimate and worth checking
out. They're well beyond competent and several of which offer better services
than some of the software that you have to purchase.
www.ashreinu.us
شنبه 10 آذر 1397 06:10 ب.ظ
If you might have spent time scouting the web for gadgets regardless of the sort then you would surely have come across advertisement
banners offering free Mac - Books. This is a great advantage as no time is wasted expecting a professional into the future and hang
up your machine following it has been encroached by viruses.
Also it is advised to help keep it safe outside the hot burning heat in order to
prevent the Mac books from any dangers that will arise out from the increasing heat.
computer training software
شنبه 10 آذر 1397 12:33 ق.ظ
The information of each and every top players HR Experts is going to be displayed
because leading HR Experts of their respective job rule
or question group, online specifically developed to show the
data in the best players HR Experts in each job
rule group and job question group. Kaspersky could also service larger offices, and give extremely
broad and comprehensive coverage for all employees through the use of cloud technology.
A large part of the credit standing is the debt to credit availability ratio.
"download wwe 2k15 game roadtogaming.com"
جمعه 2 آذر 1397 07:39 ق.ظ
Our discussion above highlights just three good reasons this tool
is a must have for marketing your company around the
internet. Tutorials are available online for ; just Google " tutorials"
and locate several tutorials if you want help. I have spent this a week ago
reading, writing, reading again, making sure I have done the thing that was required correctly, now find everything is falling into
place correctly.
hackfiles.u12files.com
چهارشنبه 30 آبان 1397 06:06 ق.ظ
It's well-known which a picture will be worth lots of words therefore free ads' impact is
intensified through this charming option. One with the hottest trends emerging for the internet gambling scene is undoubtedly free bingo.
If you want to master Japanese, click Japanese and there
are 10 online for free courses available from sites for travelers and people that want
weekly lessons.
fazon+ mod apk
دوشنبه 28 آبان 1397 12:04 ب.ظ
However, this functionality is accessible for users but whether it functionality
is accessible for developers is still not clear.
These are the CRM apps for the world; the staff member time
tracking & paystub tools; the applications that track customers, partners and money.

Picture quality wise the outcome are superb, using the screen outputting an impressive
480 x 800 resolution.
fm/u/yt6axujr
سه شنبه 22 آبان 1397 09:10 ب.ظ
When a washer lands in the box, it can be similar
to 1 point then when it lands inside cup, it's going to be 3 points.
The Xbox 360 an incredibly powerful console of Microsoft in 2010 is rolling out many gaming studios which have developed RPG games.
In order to get the rewards youngsters are careful regarding their behavior.
smart defrag 5.4 serial
شنبه 19 آبان 1397 06:06 ب.ظ
Game Copy Wizard is actually effortless and anybody
should be capable of use it. interest to the specific desires
and demands of every 1 never to mention Their specific
situations team of individuals. Titles available cover a larger spectrum of genres
and even though the emphasis is on fun, there exists still the impressive graphics and processing chance to keep a
serious gamer happy.
downloadsalon.us
جمعه 11 آبان 1397 06:16 ق.ظ
Getting organized is paramount in particular when you're like
me and you employ the binder to maintain your coupons in. Not everything somebody looks
into in order to win free stuff brings about
wish to accomplish it. Of course you'll find a great deal of sites
who promise they are giving stuff free of charge but only when you relay get down to brass tacks would you like to realize
they are either scam, fraudulent sites or ones that supply you something free for purchasing another item.
Alisa
چهارشنبه 9 آبان 1397 08:06 ب.ظ
After checking out a number of the blog posts on your blog, I really like your technique of blogging.
I book-marked it to my bookmark site list and will be checking back soon. Please check
out my website too and let me know how you feel.
Elouise
پنجشنبه 3 آبان 1397 03:59 ب.ظ
Howdy! This is my 1st comment here so I just wanted
to give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading your articles.
Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same topics?
Thanks a lot!
buildbox 3.0 download
سه شنبه 1 آبان 1397 05:07 ق.ظ
Once the data is available, with your service is by no means tough.
Someone states that this time of the smaller game
publisher is done with. Mobile games are not on a entertainment alone, numerous promotional and
advertising campaigns are made an integral part of mobile
game programming inside recent years.
Rockville chiropractor
شنبه 28 مهر 1397 02:02 ب.ظ
Great goods from you, man. I have remember your stuff previous to and you're
just extremely magnificent. I really like what you have bought right here, really like what you're stating and the best way during which you are saying it.

You are making it entertaining and you continue to care for to stay it sensible.
I cant wait to read far more from you. That is really a terrific website.
http://wehack.u12files.com/
پنجشنبه 26 مهر 1397 05:43 ب.ظ
Free slot machine games are just developed to allow beginners to familiarize
themselves with all the game. Since, nowadays, computers are almost within the reach of each
and every common man, people can simply have accessibility to several online flash games which may be downloaded along with
played online on various on the net portals, and that too free of cost.
If a game costs money to get, then your publishers shouldn't charge money
for the consumers when the game gets updated.
Daniel
پنجشنبه 26 مهر 1397 02:49 ب.ظ
I'm extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
Is this a paid theme or did you customize it yourself?
Anyway keep up the excellent quality writing, it's rare to see a
nice blog like this one nowadays.
radioboss 5.7.2 crack
سه شنبه 24 مهر 1397 07:06 ب.ظ
When the minerals are rolling in good, build hatcheries to create queens and overloards.
The second is a knight card (or soldier card), that gives you a "free" 7
dice roll, allowing you to move the robber. That way you may not
ought to lift your hand and go all the way to the
0 answer to use something or need to do key combinations.
Stacey
سه شنبه 24 مهر 1397 07:47 ق.ظ
With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement?
My website has a lot of completely unique content I've either
created myself or outsourced but it seems a lot of
it is popping it up all over the internet without my authorization. Do you know any solutions to help protect against content from being ripped off?
I'd truly appreciate it.
Pat
شنبه 21 مهر 1397 07:12 ق.ظ
Definitely believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the internet the
simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people think about worries
that they just don't know about. You managed to hit the nail
upon the top and also defined out the whole thing without having side-effects
, people could take a signal. Will likely be back to get more.
Thanks
Felica
جمعه 20 مهر 1397 04:34 ق.ظ
Appreciate this post. Will try it out.
six-guns hack tool for android & ios
چهارشنبه 18 مهر 1397 08:40 ب.ظ
In terms of speed in multitasking and running heavy applications, the 2Ghz HP
desktop just doesn't stand a chance. Some parents
leave the practice of reading for the teachers alone once they turn five.
Is crucial computer data centre bursting on the seams and are you struggling
to satisfy demand.
Rockville chiropractor
یکشنبه 15 مهر 1397 04:49 ق.ظ
Nice blog here! Additionally your site a lot up very fast!
What host are you the use of? Can I get your associate hyperlink in your host?
I desire my site loaded up as quickly as yours
lol
bloons td battles hack for you – first Working cheats For Free
یکشنبه 15 مهر 1397 04:42 ق.ظ
It is found out that false alarms often originate from commercial buildings during
its opening and closing. Do it yourself is a such method
which offers a person a fairly easy installation technique.
As wireless devices need no drilling anywhere due to the installation, no disturbance occurs with the aesthetics of your house.
Florene
جمعه 13 مهر 1397 12:21 ق.ظ
Hey there! I'm at work browsing your blog from my
new iphone 4! Just wanted to say I love reading your blog and
look forward to all your posts! Carry on the excellent work!
malwarebytes anti-malware premium 2.2.1.1043 key
پنجشنبه 12 مهر 1397 09:55 ب.ظ
If you are using multi-monitor display which can be becoming common today,
you'll find various kinds of wallpapers you could apply. As
when compared with broadband or superior packages it's
very necessary to consider connectivity that provides you using
a highly private and secure connection. Obtaining best possible search results is not a reality until you contain the right information to supply just as one
input to such websites.
Castle Clash Hack Tool Free Download - Castle Clash Hack 2018 Pc
پنجشنبه 12 مهر 1397 01:14 ب.ظ
These technicians aside from providing computer or laptop repair
services also offer maintenance services of the servers.
There are a whole slew of developers which are online in the App
Store, there is however an inherent problem with trusting an individual developer.
Well you're prolly still thinking - I was an excellent coder but
the first i - Phone app marketer.
download anonymox premium code generator
سه شنبه 10 مهر 1397 04:16 ق.ظ
Regardless with the possibility that for the methodology the
server notices any hiccups or any sort of wrongful exercise then your server quickly obliterates
those and restarts itself, Chicago Development Team. These locks prevent this stuff from happening,
and therefore are overall an incredible security measure for
your residence. If the regular shopper runs
on the video-enabled phone to contact the phone call center, video
instructions to solve the situation might be repaid for the
customer during the decision itself.
Miles
دوشنبه 2 مهر 1397 10:30 ق.ظ
Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple adjustements would
really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30